Kurs stylizacji paznokci

W dzisiejszych czasach wiele osób wykonuje zawód stylistki paznokci amatorsko, bo to lubi, raczej w formie hobby niż prawdziwego zawodu, bez uprzedniego przygotowania merytorycznego, jak i praktycznego. Co ciekawe takie osoby radzą sobie w zawodzie stylisty często równie dobrze, jak i te które skończyły odpowiedni kurs. W Internecie znajdziemy wiele blogów poświęconych stylizacji paznokci, a także nagranych filmików i tutoriali dotyczących tego w jaki sposób stylizować paznokcie. Czy w takim razie warto w ogóle wybierać się na specjalne kursy stylizacji paznokci? Czy nie będzie to tylko strata czasu i pieniędzy?

Kurs - inwestycja w siebie

Zacznijmy od podstawowej rzeczy jaką jest to, że kurs nie jest nam potrzebny wyłącznie po papierek czy żeby pochwalić się przed znajomymi, kurs manicure jest też inwestycją w siebie samego. Doskonalenie swoich umiejętności czy też wcześniej nabytych, czy właśnie zdobywanych pod okiem profesjonalnego instruktora jest niezwykle cenne – od razu mamy możliwość dowiedzieć się co robimy źle, i jak zrobić to lepiej. Taka informacja zwrotna od doświadczonego instruktora to wskazówki na wagę złota. Niestety realia są takie, że samo czytanie branżowych czasopism i oglądanie filmików z instruktażem nie jest wystarczające, by stać się profesjonalistką - w tym może jednak pomóc dobry kurs.

Praktyka to podstawa

Na naprawdę dobrych kursach manicure praktyka powinna być tą częścią kursu która jest najważniejsza i jest jej najwięcej - natomiast teorię ogranicza się do tej przekazywanej podczas praktyki (w końcu doczytać można samemu ale ćwiczyć należy pod okiem profesjonalistów). Podstawą dobrego kursu stylizacji paznokci jest doskonalenie swoich umiejętności praktycznych, a kurs nam to zapewnia pod okiem fachowców, których wskazówki i rady, a niekiedy również krytyka są bezcenne. To właśnie to indywidualne podejście do kursanta jest tu tak naprawdę najważniejsze - przy oglądaniu filmów instruktażowych nie jest to niestety możliwe.

Wymiana doświadczeń

Kolejny aspekt, który przemawia za tym, żeby jednak wybrać się na kurs manicure to wymiana doświadczeń między uczestnikami takiego kursu (co często jest równie cenne jak nauka pod okiem fachowców), zawarcie znajomości z innymi kursantami również zaprocentuje nam na przyszłość – w końcu warto sobie od samego początku wyrabiać sieć kontaktów w branży.

Porady i wskazówki na temat kursów wizażu oraz kursów kosmetycznych. Informacje na temat szkoleń oraz tego, w jakie kursy warto zainwestować. 
 

ul. Ułańska 1, Poznań

803 659 884

kontakt@padre.info.pl