Kurs wizażu - warto?

Kurs wizażu - warto?

Na kurs wizażu warto wybrać się żeby poznać nowe techniki makijażu, pogłębić swoją wiedzę, potrenować makijaże dostosowane do różnych typów urody, różnych okazji oraz wieku. Ale jaki kurs wybrać żeby był wart naszego czasu i pieniędzy?

Czy kurs wizażu to dobry wybór dla mnie?

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym jaki kurs wybrać i zestawiać różne za i przeciw powinnaś zastanowić się przede wszystkim nad tym czy taki kurs jest nam w ogóle do czegoś potrzebny? Jeżeli chcemy zacząć malować profesjonalnie, lub też chcemy poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, tak, kurs jest właśnie dla Ciebie. Ale jeżeli jednak zależy Wam na nabyciu umiejętności jedynie aby robić makijaż samej sobie, może warto wybrać inną opcję? Na przykład indywidualne konsultacje z wizażu – dowiemy się tam wszystkiego o makijażu idealnym dla siebie - a instruktor będzie dla nas w 100%. Kolejną opcją jest skrócony kurs makijażu lub rozmowa z wizażystą w drogerii – na przykład w takich punktach jak Sephora, czy też Douglas. I opcja ostatnia czyli oglądanie tutoriali dotyczących makijażu i wizażu z których też można wiele się nauczyć.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs?

Decydując się na konkretny kurs powinniście koniecznie sprawdzić takie rzeczy jak to kto prowadzi zajęcia – oraz czy są to osoby mające doświadczenie w zawodzie, kompetencje i umiejętności pozwalające na prowadzenie takiego kursu. Kolejną rzeczą jest sprawdzenie tego jaki jest wymiar godzin teoretycznych i praktycznych oraz jakie kosmetyki do ćwiczeń oferuje szkoła nie muszą być ekskluzywne, ale niech będą dobrej jakości, tak samo ważne jest to czy szkoła zapewnia modelki.Ostatnim bardzo ważnym w mojej opinii aspektem jest to czy dana szkołą przyznaje po ukończeniu kursu dyplom, to ważne, niby to tylko ot kolejny papier, ale warto go mieć, tym bardziej jeśli myślimy o pracy wizażysty na poważnie i wiążemy z tym swoją karierę zawodową (warto tu powiedzieć że niestety nie wszystkie szkoły makijażu mają prawo do wydawania znaczących coś dyplomów - warto więc dokładnie zgłębić temat przed podjęciem danego kursu). Poza tym nigdy nie wiadomo kiedy się przyda, nawet jeżeli nie planujesz przyszłości związanej z wizażem, a ostatnim argumentem jest to, że taki dyplom ukończenia kursu wizażu jest po prostu miłą pamiątką na lata, przypominającą o pewnym ważniejszym lub mniej wydarzeniu z życia.

Porady i wskazówki na temat kursów wizażu oraz kursów kosmetycznych. Informacje na temat szkoleń oraz tego, w jakie kursy warto zainwestować. 
 

ul. Ułańska 1, Poznań

803 659 884

kontakt@padre.info.pl