Czego nauczymy się na kursie wizażu?

Czego nauczymy się na kursie wizażu?

Ostatnimi czasy ogromną popularność zyskuje zawód wizażysty i stylisty, czy też już konkretniejsze zawody takie jak: kreator wizerunku gwiazd czy ekspert od makijażu - wiele kobiet właśnie tak chciałaby widzieć swoją zawodową przyszłość. Dla osób zainteresowanych karierą w wyżej wymienionej branży kosmetycznej doskonałą propozycje stanowi kurs wizażu i stylizacji.

Kurs wizażu i stylizacji

Ukończenie takiego kursu oferuje wiele szkół policealnych, w takich szkołach nauka tego zawodu trwa rok lub krócej, zależnie od tego jak bardzo szczegółową tematykę się na nim porusza. Obok szkół dostępne są również trwające zdecydowanie krócej szkolenia wizażu i stylizacji, lub obejmujące tylko sam wizaż.

Co jest najważniejsze na takim kursie?

Bardzo ważnym elementem każdych zajęć są niepodważalnie są ćwiczenia pozwalające na praktyczne sprawdzenie zdobytych wiadomości. Niezwykle ważni są również instruktorzy prowadzący zajęcia i doglądający uczniów przy pracy. Dobry instruktor powinien mieć duże doświadczenie, osiągnięcia w swojej dziedzinie, kompetencje i umiejętności - nie tylko dotyczące prowadzonych przez niego zajęć ale również umiejętności społeczne, komunikacyjne i pedagogiczne - pozwalające na prawidłowe i owocne prowadzenie zajęć. Bardzo ważne jest również indywidualne odejście prowadzącego do każdego kursanta - a jest to możliwe tylko i wyłącznie wtedy kiedy nie ma za wielu kursantów na zajęciach.

Czego nauczymy się na kursie?

Na kursie wizażu i stylizacji zdobędziemy niezbędną wiedzę z zakresu kosmetyków i używanego w zawodzie sprzętu, a także higieny i dezynfekowania używanych narzędzi. Dowiemy się co nieco o dopasowywaniu barw kosmetyków do danego typu urody, a także zdobędziemy wiedzę na temat różnych typów makijażu (począwszy od historycznego, etnicznego czy ślubnego, a kończąc na dziennym i wieczorowym). Nauczymy się również wykonywać makijaż telewizyjny oraz taki do sesji zdjęciowych zarówno czarno - białych jak i w kolorze. Kurs kończy się egzaminem, a aby uzyskać dyplom ukończenia kursu wizażu i stylizacji, należy też obronić pracę dyplomową, na którą składa się prezentacja makijażu pokazowego (oczywiście wykonanego osobiście).

Po ukończeniu takiego kursu możemy prowadzić własną działalność, szkolić innych czy też pracować w większym kompleksie na etacie. A może uda nam się pracować w teatrze czy telewizji...

Porady i wskazówki na temat kursów wizażu oraz kursów kosmetycznych. Informacje na temat szkoleń oraz tego, w jakie kursy warto zainwestować. 
 

ul. Ułańska 1, Poznań

803 659 884

kontakt@padre.info.pl