Jaki rodzaj masażu wybrać?

Jaki rodzaj masażu wybrać?

Kursy masażu są już od jakiegoś czasu bardzo popularne. Należą do najchętniej wybieranych zajęć mających na celu podniesienie kwalifikacji. MA to swoje podstawy w tym, że umiejętności zdobyte na takim kursie można wykorzystać zarówno w pracy, jak i prywatnie, oferując masaż członkom rodziny i przyjaciołom. Opcja taka wydaje się więc bardzo atrakcyjna. Jednak gdy staniemy przed dylematem jaki kurs wybrać nie wiem na co zwracać uwagę i jak podjąć decyzję. Scharakteryzuje trzy najbardziej popularne ostatnio rodzaje masażu, mam nadzieję, że pomoże to choć trochę w tym trudnym wyborze.

Masaż podczas odnowy biologicznej

W obecnych czasach panuje kult młodości i piękna stąd coraz popularniejsze stają się seanse odnowy biologicznej, a trudno wyobrazić sobie zabiegi z tego zakresu bez relaksującego masażu, który może również na przykład przywrócić prawidłowe ukrwienie skóry, albo ujędrnić niektóre partie ciała. Podczas kursów z tego zakresu masaży będziesz mógł nauczyć się wykonywać biomasaże relaksacyjne. Podczas takiego kursu odbywają się najczęściej również wykłady z zasad zdrowego odżywiania, dzięki temu po skończonym kursie będziesz miał również taką umiejętność która pozwoli Ci na doradzanie swoim klientom w kwestii odpowiedniego odżywiania i diety.


Masaż pałeczkami bambusowymi, kamieniami lub dłońmi

Masaż z tego rodzaju może być wykonywany przy pomocy dłoni, gorących kamieni, czy na przykład pałeczek bambusowych. Masaż pałeczkami bambusowymi to bardzo popularna w krajach azjatyckich metoda, która wykorzystuje zwój cienkich patyczków bambusowych lub jedną nieco grubszą pałeczkę z bambusa. Ten rodzaj masażu zyskuje coraz to większą popularność wśród klientów - przyciąga ich swoją tajemniczością i innością.

Masaż bańką chińską

Ten rodzaj masażu jest popularny głównie wśród pan poprzez swoje właściwości ujędrniające i antycellulitowe. Masaż z zastosowaniem bańki chińskiej ma bardzo długą bo aż wielowiekową tradycję i jest znany w szczególności w krajach azjatyckich, z których do nas przywędrował. Jego zdrowotne oraz relaksacyjne właściwości (nie tylko ujędrniające) sprawiają, że coraz więcej osób chętnie poddaje się takiemu oto zabiegowi. Warto więc zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania tego typu masażu, bo na pewno znajdziemy na niego klientów.

Porady i wskazówki na temat kursów wizażu oraz kursów kosmetycznych. Informacje na temat szkoleń oraz tego, w jakie kursy warto zainwestować. 
 

ul. Ułańska 1, Poznań

803 659 884

kontakt@padre.info.pl