Jaki kurs makijażu permanentnego wybrać?

Jaki kurs makijażu permanentnego wybrać?

Na rynku istnieje wiele różnych marek makijażu permanentnego i wiele szkoleń oraz kursów o tej tematyce. Makijaż permanentny stał się w dzisiejszych czasach usługą nie tylko ogólnodostępną ale również bardzo popularną wśród pań, w przeciwieństwie do jeszcze kilku lat wstecz gdy makijaż taki należał do zabiegów ekskluzywnych niedostępnych dla szerszego grona klientek. Obecnie makijaż permanentny pozwala na podkreślanie piękna i poprawę niedoskonałości, bywa również często wsparciem w sytuacjach koniecznych takich jak kuracje podczas choroby.

Najpierw zdecyduj się na jakiej marce makijażu permanentnego będziesz pracować

Zapoznaj się z historią danej marki, osiągnięciami i planami na przyszłość. Dobrze jest wybrać taką markę makijażu permanentnego, która jest już znana na rynku i jej pozycja jest niepodważalna. Dowiedz się również co oferuje marka makijażu, którą wybrałaś: jakie zabiegi oferuje? techniki? i możliwości?

Wybierz ośrodek szkoleniowy

Najpierw upewnij się, że ośrodek ma prawo szkolić i wystawiać certyfikaty. Niestety na rynku istnieje mnóstwo firm oferujących szkolenia a nie mających do tego prawa. Koniecznie zapytaj również o kompetencje kadry trenerskiej, o to czy trenerzy mają odpowiednie pozwolenia do prowadzenia szkoleń oraz doświadczenie i kompetencje.

Plan kursu

Wybierając dla siebie kurs makijażu permanentnego warto najpierw sprawdzić jego plan. Zobaczyć jaką oferuje liczbę godzin, oraz jak rozkłada się czas między zajęcia teoretyczne a zajęcia praktyczne. Dowiedz się również czy firma szkoleniowa zapewnia modelki do treningu. To podstawa efektywnej nauki makijażu permanentnego.

Co po kursie?

Sprawdź też koniecznie jakie perspektywy rozwoju zawodowego oferuje marka makijażu permanentnego, którą wybrałaś. Jeśli na przykład oferuje Ci tylko jednostopniowy certyfikat i poza tym nic, to tak na prawdę szkoda Twojego czasu.

Podsumowanie

Przy wyborze odpowiedniego dla siebie kursu musisz być bardzo ostrożna - rynek oferuje wiele szkoleń w tym zakresie, ale wiele z nich jest nie warte Twojego czasu i pieniędzy. Często firmy nie mają prawa do robienia kursów i wydawania prawdziwych certyfikatów a dają jedynie zaświadczenia, które udają certyfikaty - i tytuły nie mające żadnego pokrycia. Jeżeli na poważnie traktujesz swoją karierę w tym zawodzie, wybierz kurs naprawdę uważnie.

Porady i wskazówki na temat kursów wizażu oraz kursów kosmetycznych. Informacje na temat szkoleń oraz tego, w jakie kursy warto zainwestować. 
 

ul. Ułańska 1, Poznań

803 659 884

kontakt@padre.info.pl