Szkoła manicure

Wiele osób interesuje się obecnie jak to potocznie się mówi "robieniem paznokci". Wiele osób też zajmuje się tym całkiem amatorsko - bez żadnych kursów i szkół. Al rynek staje się coraz bardziej wymagający i konkurencyjny w tej dziedzinie. Dlatego chcąc poszerzyć swoją wiedzę stajemy przed dylematem jaki kurs wybrać? Jaki będzie najlepszy? Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele firm, które oferują szkolenia z zakresu manicure, pedicure oraz stylizacji paznokci. W tak licznej ofercie szkoleń i kursów ciężko podjąć taką decyzję. W tym artykule spróbujemy dać wam kilka wskazówek w jaki sposób wybrać dobrze.

Ile trwa kurs manicure?

W wyborze dobrego szkolenia przede wszystkim zwróć uwagę na liczbę godzin oraz jaki jest stosunek zajęć teoretycznych do praktycznych. Przede wszystkim musisz mieć wystarczającą ilość czasu, żeby się wszystkiego dowiedzieć, doświadczyć i w spokoju to przećwiczyć. 15-20 godzin to zdecydowanie za mało.

Ilu jest uczestników?

Kwestia następna, ale nie mniej ważna. Ilość osób na szkoleniu jest bardzo ważna, ciężko się czegoś nauczyć gdy jeden instruktor ma pod opieką 10 uczestników - jak ma on poświęcić wszystkim wystarczająco wiele czasu i uwagi? Nawet międzynarodowej klasy specjalista nie jest w stanie w tak dużej grupie sprawdzić umiejętności kursanta i każdej osobie poświęć niezbędną do nauki tego zawodu ilość czasu.

Czy cena znaczy jakość?

To naturalne, że chcemy zaoszczędzić na tym na czym to możliwe, jednak z reguły jest tak, że kończąc tańszy kurs musimy iść na kolejny kurs doszkalający, gdyż za mało się nauczyliśmy. I tak zapłacimy więcej. Inwestujmy więc w siebie bez poczucia winy. Dobry kurs - to dobry manicurzysta - a to się później na pewno nam zwróci.

Metody szkoleniowe

Przy wyborze szkolenia dla nas należy zwrócić również uwagę na jeszcze jedną kwestię, a mianowicie na to jakie metody nauczania stosowane są podczas zajęć, na przykład czy zajęcia odbywają się na modelkach czy też na sztucznych dłoniach przeznaczonych do nauki.

Materiały wykorzystywane na szkoleniu

Kolejna ważna kwestia - jeżeli chodzi o materiały wykorzystywane na zajęciach to raczej nie będą to produkty najwyższej jakości, jednak powinny być możliwie profesjonalne. Bardzo ważne jest jednak aby podstawowe narzędzia pracy manicurzystki takie jak cążki, cęgi, pędzelki i tym podobne, były dobrej jakości.

Porady i wskazówki na temat kursów wizażu oraz kursów kosmetycznych. Informacje na temat szkoleń oraz tego, w jakie kursy warto zainwestować. 
 

ul. Ułańska 1, Poznań

803 659 884

kontakt@padre.info.pl