Jaki kurs masażu wybrać?

Jaki kurs masażu wybrać?

Ostatnimi czasy w Polsce popularne stały się kursy dające uprawnienia do wykonywania jakiegoś zawodu - na przykład właśnie masażysta, opiekunka dziecięca, księgowa. Jednak chcąc podjąć konkretne kroki do wyboru takiego kursu stajemy przed dylematem - jaki kurs jest najlepszy? Jaki wybrać? Który da mi najwięcej umiejętności i wiedzy? Aby wybór z dużej liczby ofert na rynku był prostszy spróbujemy sobie co nieco w tym artykule powiedzieć właśnie na ten temat.

Liczba kursantów

Wybierając kurs masażu powinieneś przede wszystkim dowiedzieć się jak liczne są grupy ćwiczeniowe, niestety ale realia są takie, że nawet mając wybitnego instruktora trudno będzie Ci się skorzystać z jego wiedzy i nauczyć się jak najwięcej, gdy grupa ma około 20 -30 osób. Najlepsza grupa do praktycznych ćwiczeń zawodu to taka liczącą około 4- 6 osób, każdy ma szanse wtedy wszystko samodzielnie przepracować a instruktor może osobiście pomóc każdemu kursantowi. W małej grupie pracuje się więc przede wszystkim dużo efektywniej, a co za tym idzie w krótszym czasie nauczysz się więcej.

Ilość praktycznych godzin

Kolejną ważną kwestią na którą koniecznie musisz zwrócić uwagę podczas wybierania kursu masażu jest ilość godzin praktycznych w ramach całego szkolenia. Dowiedz się jak wiele godzin to zajęcia teoretyczne a ile godzin będziesz mógł poświęcić praktyce. Zarówno jedno jak i drugie jest bardzo ważne w procesie nauczania i uczenia się - ale pewne proporcje powinny zostać zachowane.

Kiedy wybrać kurs?

Tutaj pojawia się kolejny dylemat. Musisz zastanowić się gdzie konkretnie chcesz pracować w przyszłości. To niezwykle ważne ponieważ jeżeli chcesz masować nie leczniczo, czyli pracować na przykład w SPA, leczyć w gabinecie kosmetycznym, lub wykorzystać dwuletni czas edukacji w szkole dającej uprawnienia technika masażu to zrobienie kursu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Bardzo istotną kwestią przy wyborze niektórych rodzajów masażu są nasze warunki fizyczne. Oczywiście to czy ktoś jest postawnej czy drobnej budowy nie przesądza o tym jakimi jest się masażystą, ale warto wykorzystać nasze indywidualne predyspozycje do wykonywania danych rodzajów masaży, mnie każdy będzie aż tak dobry we wszystkim. Pamiętaj, żeby nad decyzją o pójściu na kurs masażysty i związaniu z tym zawodem swojej przyszłości pomyśleć na spokojnie i bez presji.

Porady i wskazówki na temat kursów wizażu oraz kursów kosmetycznych. Informacje na temat szkoleń oraz tego, w jakie kursy warto zainwestować. 
 

ul. Ułańska 1, Poznań

803 659 884

kontakt@padre.info.pl