Czy warto zrobić kurs manicure?

Czy warto zrobić kurs manicure?

Manicure to jeden ze sposobów by poczuć się pięknie i kobieco, jest to również sposób na wyrażenie siebie. Fantazyjne wzory i kolory mogą odzwierciedlać nasz nastrój albo uzupełniać nasz strój. Która kobieta nie chodzi na manicure? Teraz już chyba niewiele jest takich - jest to w końcu znak naszych czasów. Ale czy jest to również dobry pomysł na biznes, na karierę zawodową? Jest wiele amatorskich manicurzystek oferujących malowanie paznokci, malowanie hybrydowe, tipsy i inne
czy więc warto robić kurs skoro tak wielu rzeczy można nauczyć się samemu?

Otóż warto, moje drogie panie. Dlaczego? Nauka pod okiem doświadczonego i kompetentnego instruktora jest nieoceniona jeśli chodzi o własny rozwój osobisty i rozwój swoich umiejętności.

Czego możesz się nauczyć na kursie manicure?

Jeżeli chodzi o kurs manicure hybrydowego dowiesz się na pewno tego jak pracować pędzelkiem przy nakładaniu hybryd, jak sprawniej i dokładniej malować wzory czy jak poradzić sobie z niedoskonałościami paznokcia. To są rzeczy, których ciężko nauczyć się samemu. Dowiemy się też jak przedłużyć i wyrównać paznokieć bazą proteinową, jak wcierać pyłki na hybrydę oraz jak wykonywać zdobienia typu sugar effect, czy inne.

Taki kurs to oprócz ogromnej dawki wiedzy także bomba motywacji do działania i pracy. A czasem można też poznać naprawdę fajnych ludzi.

Jakie są możliwości po takim kursie?

Po skończeniu kursu manicure możliwości jest kilka - jedna z nich to otworzenie swojego salonu - wiele osób tak właśnie robi. Inną opcją nieco mniej popularną jest zatrudnienie się w większym kompleksie. W jakimś dużym salonie kosmetycznym, salonie piękności, SPA, czy też Centrum Odnowy Biologicznej. Jest też opcja trzecia, która również wydaje się być popularna i odpowiednia na realia dzisiejszego rynku. Trzecia możliwość to nie otwieraniee salonu ale zaopatrzenie się w mobilny zestaw do manicure,zrobienie swojego "portfolio" z wyćwiczonymi przez siebie wzorami i ogłoszenie się w internecie, na portalach społecznościowych czy też standardowo i tradycyjnie w formie ulotek jako osoba która zrobi manicure i dojedzie do klienta.

Podsumowanie

Przede wszystkim warto się szkolić i warto się doskonalić. Jestem pewna że po kursie będziecie nie tylko wiedziały więcej, umiały więcej ale miały też więcej chęci, motywacji i radości z tego co robicie.
 

Porady i wskazówki na temat kursów wizażu oraz kursów kosmetycznych. Informacje na temat szkoleń oraz tego, w jakie kursy warto zainwestować. 
 

ul. Ułańska 1, Poznań

803 659 884

kontakt@padre.info.pl